1. Documents To Go

 2. Táto vynikajúca aplikácia umožňuje prezeranie a úpravu/vytváranie Office dokumentov, prezentácií a tabuliek. Ak vám nestačí natívna konverzia MS Office dokumentov pomocou Google Docs (napríklad pri prezeraní dokumentových príloh z aplikácie Gmail), tak toto je aplikácia pre vás. Verzia určená čisto na prehliadanie sa dá stiahnuť zadarmo.


  Cena: 10.08 €

 3. xScope Browser for Web and Files

 4. Nie každý prehliadač, ktorý sa dá v Markete kúpiť je taký dotiahnutý, ako tento. Je extrémne rýchly, malý a pritom nabitý funkciami. Pekné je napríklad ovládanie dotykovými gestami alebo multitouch približovanie. Nechýba podpora tabov, zdieľania stánky, zazipovanie, vytváranie screenshotov, import Google záložiek a podobne. Je optimalizovaný napríklad aj pre Samsung Galaxy Tab.

  Cena: $2.99

 5. LogMeIn Ignition

 6. Ak používate službu LogMeIn na vzdialenú správu počítačov, LogMeIn Ignition je aplikácia na ktorú ste čakali. Množstvo možností a nastavení pri práci s počítačom očarí 🙂 Je to skoro ako by ste boli za svojim počítačom.

  Cena: 20.16 €

 7. Scan2PDF Mobile

 8. Toto je program, ktorý dokáže vytvárať PDF súbory z odfotených obrázkov. PDF môže mať viac strán, na každej strane je jeden záber. Táto aplikácia nie je OCR softvér, nerozpoznáva teda písmo, do PDF vkladá celé obrázky, ktoré komprimuje vhodnou metódou.

  Cena: $6.23

 9. DroidAnalytics

 10. V prípade, že vlastníte web, a máte na ňom zapnutú službu Google Analytics pre analýzu návštevnosti, tento program dokáže veľmi pekne interpretovať vaše štatisktiky. Zobrazuje grafy, kľúčové slová, priemerný čas strávený na webe a podobne.

  Cena: $1.38

 11. Beautiful Widgets

 12. Sada pekných widgetov pre váš Android. Balíček obsahuje 2 rôzne hodiny, widget s počasím a predpoveďou a zaujímavými animáciami. Súčasťou balíčku sú aj widgety na prepínanie Bluetooth, Wifi, atď…

  Cena: $1.98

 13. Remote Desktop Client

 14. Ďalší vynikajúci program pre vzdialené ovládanie počítača, tentokrát pre Windows Remote Desktop (klasický vzdialený prístup, ktorý je súčasťou Windows). Z tých, čo som skúšal je tento pre vzdialenú plochu na Windows jednoznačne najlepší. Umožňuje bezpečné uloženie hesiel, zvuk, presmerovania SD karty a schránky, SSL a iné.

  Cena: $24.95

 15. HiFiCorder

 16. V prípade, že vám nestačí vstavaný nahrávač hlasu a jeho „deravý“ AMR formát, toto je aplikácia ktorá dokáže nahrávať naozaj kvalitne. Podporované sú vzorkovacie frekvencie až 44.1 kHz, čo je vzorkovacia kvalita ako na CD-čkách. Samozrejme, že mikrofón telefónu nedokáže konkurovať CD kvalite, ale zvuk, ktoý lezie z tohoto nahávača je podstatne kvalitnejší ako ked nahrávate do formátu AMR. Program podporuje foráty MP3 a OGG, kompresia však nie je realtime, spustí sa až po zastavení nahrávky. Nahrávanie sa dá pozastaviť a môže bežať v pozadí. Nechýbajú ani možnosti zdieľania vašej nahrávky na Facebook alebo Twitter.

  Cena: $5.99

 17. Remote VNC Pro

 18. Ako ste si mohli všimnúť, aplikácie na vzdialené ovládanie plochy počítača sú moje obľúbené. 🙂 Remote VNC Pro tu dávam pre tých, ktoých primárnym operačným systémom je Linux a nemôžu použiť Windowsovú vzdialenú plochu alebo LogMeIn. Aj keď VNC nie je práve najšťastnejší spôsob, ako ovládať plochu, lebo z môjho pohľadu je dosť náročný na bandwidth, cez WiFi však použiteľný je a som si istý, že Linuxáci tento program využijú.

  Cena: $5.98

 19. RD3 – Groovebox

 20. Pre nadšencov mašiniek, akými sú Roland TB-303 a MC-303, tento program odsimuluje step sequencer, drum machine, virtuálny analógový synth. Pre tých, ktorí nemajú páru čo to je, je to program na tvorbu hudby. Filter na analógovom synthe má vysokú kvalitu, podporuje multitouch, obsahuje 8 drumkits, nechýba ukladanie a kopírovanie patternov.

  Cena: $4.83

Ešte taká poznámka pre ľudí ktorí nemajú skúsenosti s kupovaním aplikácií: ak nevidíte v Markete žiadnu z týchto aplikácií, nainštalujte si MarketEnabler – ten nasimuluje iného operátora, ktorý kupovanie aplikácií z Marketu podporuje. Potrebujete ale na telefóne práva root-a.


Súvisiaci článok: Najlepšie free aplikácie pre Android