1. Zirkónové krytie kamery a tlačidiel

Hardvér Nokií vždy patril medzi špičku. Možno vás ani neprekvapí, že dekorácia kamery a tlačidiel sú vyrobené z extrémne tvrdej substancie – zirkónu. Sú odolné voči špine a škrabancom, Lumia 920 tak vydrží vyzerať ako práve kúpená oveľa dlhšie.

2. Dokonale synchronizované pohyblivé šošovky

Asi ste už počuli, že OIS v Lumii 920 používa technológiu plávajúcich šošoviek. Kdežto typické riešenie stabilizácie pomocou DSLR majú len jednu pohyblivú šošovku, v Lumii sa celá optická sústava pohybuje podľa pohybu s telefónom – to zabezpečuje oveľa ostrejší obraz pri fotení s hýbaním telefónu alebo snímaní videa, a menšie trasenie obrazu.

3. NFC integrované do podložky na bezkontaktné nabíjanie

Ak používate podložku pre bezdrôtové nabíjanie, stačí priložiť telefón k NFC tagu, ktorý sa na nej nachádza a môže sa napríklad spustiť vaša obľúbená aplikácia.

 

4. Oveľa výkonnejší blesk

Táto Nokia nemá len klasický duálny LED blesk. Má duálny blesk novej generácie. Zabezpečuje oveľa silnejšie osvetlenie pri fotení, alebo točení videa aj v tmavých priestoroch, a to aj keď sa objekty nachádzajú od vás ďalej.

5. 18-voľbový kustomizovateľný ekvalizér

Pre čo najlepšiu reprodukciu zvuku má Lumia vstavaný zvukový ekvalizér. Ten môžete prepínať v závislosti od toho, na akom zariadení zvuk počúvate. Takto dosiahnete vždy najlepšiu reprodukciu.

6. Automatický upload fotografií a videí do cloudu

Všetci vieme aké to je prísť o svoje fotky. S touto funkciou sa vaše zábery automaticky nahrajú na váš SkyDrive, kde sú v bezpečí v cloude. Z tadiaľ ich môžete potom zdieľať, dovoliť ostatním stiahnuť si ich, alebo vytvárať s nimi prezentácie. Všetko cez web. Skydrive má podobne ako Google Drive aj desktopového klienta, ktorý synchronizuje súbory so súbormi na vašom počítači.

 

7. Hlasové príkazy cez Bluetooth

Ak máte telefón pripojený k bluetooth sluchadlám, alebo vo vašom aute, môžete si hlasovými príkazmi dať napríklad prečítať SMS čo vám práve prišla, alebo ju príkazom odignorovať a uložiť na neskôr.

 

Keď si kúpite tento telefón, zreme objavíte novú funkciu asi každý deň. Ak máte také niečo a chcete sa so mnou o to podeliť, pridajte komentár. 🙂